Herbapol – Herbata ziołowa Fix Nagietek 30 sasz.

Veilchen 500ml

Zioła i herbaty lecznicze – Flos

Produkt leczniczy Flos liść senesu wskazany do stosowania w zaparciach. Napar z liści senesu działa przeczyszczająco. Opakowanie zawiera 50 gram.Flos liść senesu, wskazania:W zaparciach jako środek przeczyszczający.Działanie:Napar z Liści senesu działa przeczyszczająco.Skład:Substancją czynną leku jest liść senesu (Sennae folium).100 g produktu zawiera 100 g liści senesu.Przeciwwskazania:Gdy występuje niedrożność jelit, ostre stany zapalne w jamie brzusznej, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, nadwrażliwość na sennozydy. Niezdiagnozowane stany zapalne w jamie brzusznej. Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów. Miesiączka. Nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.Zalecane stosowanie:Lek Flos liść senesuzawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.Dorośli: doustnie w formie naparu, dołączoną do opakowania miarkę dozującą napełnić liściem senesu do kreski z oznaczeniem 2,5 ml (odmierzona w ten sposób ilość produktu to 1,1 g). Następnie odmierzoną ilość senesu zalać filiżanką wrzącej wody (150 ml), odstawić na 10 min, przecedzić i ostudzić. Świeży i ciepły napar wypić przed snem.Możliwe działania niepożądane:Flos liść senesu może – podobnie, jak każdy inny lek – wywoływać działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.Mogą wystąpić bóle brzucha, biegunka, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a szczególnie niedobór potasu, nudności. Sennozydy mogą zmieniać barwę moczu.Środki ostrożności:Lek przechowywać w temperaturze pokojowej. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.Ważne informacje:Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

bacytracyna maść
, co na pozbycie się wody z organizmu
, na anginę bez recepty
, lebopront