Enteromax Forte – 30 kapsułek

FLORACTIN ENTERIC Kapsułki na biegunkę wymioty oraz przy antybiotykoterapii 15kaps.

Układ pokarmowy – Sun-Farm

Loper 2mg, 10 tabletek – opis produktuWskazania: w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego lek Loper może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji; do stosowania wyłącznie u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6. lat.Skład: 1 tabletka zawiera: 2mg loperamidu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze.Działanie: zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Ponadto zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia (parcie na stolec).Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 6. lat:- ostra biegunka: początkowa dawka: 2 tabletki (4mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2mg) dla dzieci, a następnie 1 tabletka (2mg) po każdym kolejnym luźnym stolcu;- przewlekła biegunka: początkowa dawka: 2 tabletki (4mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2mg) na dobę dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 do 12mg) na dobę.Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce to 8 tabletek (16mg) na dobę dla dorosłych i dzieci. U dzieci dawka leku musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg mc./dobę) – jednak nie więcej niż 8 tabletek (16mg) na dobę. Nie należy stosować dawki większej niż maksymalna zalecana dawka.Przeciwwskazania: uczulenie na loperamidu chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; dzieci w wieku poniżej 6. lat; leczenie zasadnicze: u pacjentów z ostrą czerwonką, która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką; u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelit; bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter; rzekomobłoniaste zapalenie jelit, związane z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania. W przypadkach, w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy. Stosowanie leku Loper należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit. Leczenie biegunki lekiem Loper jest leczeniem wyłącznie objawowym. W każdym przypadku, w którym możliwe jest ustalenie przyczyny biegunki, gdy jest to uzasadnione (lub wskazane), lekarz zaleci odpowiednie leczenie.W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Nie zaleca się stosowania leku Loper w okresie karmienia piersią.Lek zawiera laktozę.

wortie plastry opinie
, iladian direct plus żel
, lepiec opatrunkowy
, sinecod krople cena